Slušní lidé vymřeli

19. května 2016 v 21:59 | Tajja |  Kecy z cesty...
"Připravili jsme pro vás unikátní záběry jedinců homo sapiens sapiens v jejich přirozeném prostředí, v autobuse. Je mi ctí vám popsat tento velice vzácný úkaz: mladý samec lidského druhu se zvedá ze sedadla a pouští si sednout samici téhož druhu. Samice kývnutím hlavy děkuje, a nepatrným zvednutím koutků ústního otvoru dokazuje vděčnost samci."

Lidi jsou svině. Sobci. Postupem času jsem zratila ideály o slušné lidské společnosti, o toleranci a vzájemné podpoře. Nejsou schopni si navzájem nezištně pomoci a pro vlastní prospěch jeden druhého bez váhání potopí.

Myslí na své pohodlí, a možné problémy druhých házejí za hlavu. Vědí-li, že učitelka vyzkouší právě je, nedostaví se. Však co, se to odloží, a při troše štěstí na to zapomene. Jenomže učitelka někoho vyzkoušet musí, pokud jde o jediný bod programu, který má přichystaný na danou hodinu. Zapátrá tedy v seznamu a rozhodne se vyvolat jedince, jenž už zkoušení byli, ale odmítli, a dostali tak instantní pětku, volněji řečeno. To pak následuje kaskáda výmluv o tom, jak je to nespravedlivé, jak neměli čas na učení, protože přijela prapratetička z Gruzie, a podobně. Učitelce na čele vystoupne macatá žíla a zdůrazní pokyn pro zkoušení. Co udělají vyvolaní studenti? Odmítnou. Nechají si dát znovu pětku. Bez jediného pokusu o vylepšení. Prostě to vzdají, a naprosto je nezajímá, že učitelka samozřejmě vyvolává dál. A pak se dostane na ty, kteří už nejen že byli zkoušení, ale dostali dobré známky, a proto se zkoušením na ten den vůbec nepočítali. Je tohle fér?

Lidi jsou svině. Nerespektují druhé. Středobodem vesmíru jsou jen oni sami.

Že by měli nějaké svědomí, o tom se nedá vůbec mluvit. Vždyť ani školní výlet se příslušný dozor neobtěžuje naplánovat tak, aby se přes třicet žáků nemuslo cpát do autobusu hromadné veřejné dopravy, jehož linka jezdí jednou za hodinu. V době kolem třetí odpoledne, kdy bývá i jindy plný pracujících lidí mířících domů. To pak žáčci obsadí veškerá volná sedadla, učitelka jim ještě poradí, aby se koukali z okýnka, sama si sedne a její kabelka samozřejmě hačá vedle ní. Přistoupí paničky ve středních letech, jejichž kabelky a moderní sáčka jsou taky strašlivě unavená a potřebují se posadit, a také chlapci z nedalekého učiliště, kteří obsadí zbytek sedadel. A že na maličkém prostoru u zadních dveří zůstane stát kouzelný plesnivý dědeček (nekecám, fakt tak vypadal), který se klátí při sebemenší zatáčce, to už nikoho nezajímá. Že vymřeli džentlmeni, to už vím dávno a jsem s tím jakožto děvče, které se dvacet minut mlátilo v buse o odpaďák, smířená. Ale co chudák děda?

Lidi jsou svině. To říkám potřetí a klidně to zopakuju každému na potkání. Slušní lidé vymřeli. R.I.P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama