Duben 2015

Náročný duben

11. dubna 2015 v 20:39 | Tajja |  Deníček
Ročníková práce, cosplay, One Piece, Code Geass. Práce, cosplay, One Piece, Code Geass. A pořád dokola.
Všechny ty věci musím hotové do konce dubna. Prostě nestíhám.
Vezmu to podle nejvyšší priority. Ročníková práce. Je fakt, že jsme to věděla už od začátku roku, že něco takového budeme psát. Ale bližší informace nám k tomu učitel řekl až koncem března, takže nám to stejně bylo houby platné. A teď každý, ne jen já, zmatkuje, protože prostě nevíme, jak to napsat. Já dokonce nemám ještě ani to zpropadený téma. Vybrat si můžeme v podstatě cokoliv. A v tom je možná právě ten problém. Už jsem tu slyšela návrhy, ať to prostě udělám o Pokemonech, když mě tak baví. Ano, deset stránek textu by se z toho opravdu sesmolit dalo, jenomže pokemoni do školy? Tak šílená či zoufalá nejsem ještě ani já. Dalo by se říct, že jsem se rozhodla pro téma Origami. Narazila jsem na to docela náhodou. Při projíždění programu Animefestu. Jedna přednáška na toto téma tam totiž je. Já si vzpomněla, že jsem dělala prezentaci kdysi v prváku právě o origami, tak snad z toho budu moci něco vytáhnout. A napadlo mě i zkontaktovat onu dívčinu, která tu přednášku na festu bude mít. Mohla by mi poradit nějaké zdroje, kde hledat. Je fakt, že to není o moc věděčtější téma než Pokemoni, ale nic lepšího nemám.
Cosplay. Jop, animefest se kvapem blíží a já tak mám necelých 20 dní na dodělání cosplaye, z něhož mám stova čtvrtinu. Boží. I když je pravda, že si přestávám bejt jistá tím, že v něm chci jít. Dle všeho se nás totiž na festu sejde pořádná kupa. A být tam jediná v kostýmu mezi tlupou lidí v civilu ... hm, ještě si to promyslím. Ale když už se budu honit za jeho dokončením, tak si ho sakra vezmu, i když si tam ze mě zcela určitě budou dělat prdel! :D Dneska jsem dodělávala katanu. Poprvé jsem dělala se sprejem a musím říct, že mě to baví, asi ze mě bude sprejer :D . Taky jsem zkoušela zažehlovat barvy a taky to fachčí. Mám pocit, že tímhle tempem to stihnu. Snad.
Další je One piece. Konkrétně manga. Tohle není něco, co bych prostě nutně MUSELA mít, ale řekla jsem si, že do festu dočtu mangu na ongoing. Aktuální díly anime sleduju už ... od Punk Hazardu, nevím jak je to dlouho. Tak chci i mangu. Nehledě na to, že se tam teď řeší něco, co chci vědět co nejdřív je to možný. A v anime to bude za kdovíjak dlouho. I když nerada čtu mangu v mobilu, páč to musím pořád všemožně posouvat, asi to začnu číst ve škole. Jsem totiž teprv na Alabastě (aktuálně kapitola 168) a mně se krátí čas.
Anime Code Geass. Že tohle zkouknu jsem si řekla už během loňského festu. A překvapivě jsem se k tomu dostala až teď. Jsem na nějaké 7. epizodě. Baví mě to. Musím ještě zprovoznit videa v mobilu a začnu to sledovat v autobuse. Aspoň tam budu dělat něco užitečnějšího, než jen chrápat :D
Je i ještě jedna věc, kterou musím stihnout, ale tu tady nechci rozebírat. Týká se llidí, kteří se sem chodí dívat, takže je to tabu. Ale rozhodně to musím zvládnout, i když na to padne mnimálně dalších 5 večerů.
Je trochu blbý, že tady láteřím nad tím, jak málo času mám a hraju teď Transformice. Já za to jenůžu, ale ono je to prostě návykový. Chodím poslední dobou často na survivor a začíná se mi dařit. A taky se pomalu blíží to slavné roční výročí. A jsem teprv 60 lvl :'D
Ve škole je to tak nějak furt stejný. Furt nudný, furt o ničem. Jediný, co se mi tam líbí je to, že se nám daří vyhýbat se laboratořím z chemie. Když já prostě ten kahan tak nesnáším! :D Zjistila jsem zvláštní jev, totiž ty dny, kdy ostatní jsou tak nějak mimo, tak já mám neobvykle dobrou náladu. Fakt. Je to divný, ale je to tak. Jednom pondělí jsem byla happy už od rána (že zrovna pondělí, že? :D). Pak přijdu do školy a chemikářka že prý je dneska nějak divně a polovina třídy jí to odkejvala.
Stala se mi taková miloučká věc. Totiž že mi klekl hard disk. To si tak jednou zapnu kompl a on se nezapne. Tak volám tatínka, upím jak o život a pak je mi oznámeno, že se mi hadr vysypal, patrně se převařil, že nebude fachat a že jsem o všecko přišla. Takže veškerý obrázky, co jsem kreslila, veškerý fotky - nejvíc mě mrzí ty ze základky, veškerý dokumenty - ty moje trapné pokusy o psaní, které jsem si i přes nepopsatelnou hrůzu schovávala a všechny ty prezentace do školy, na kterých jsem se dřela jak vůl. Všechno je to v háji. Psychicky jsem se z toho asi oklepala docela rychle, ale trochu mě to mrzí. Nadruhou stranu je třeba říct, že jsem komp nikdy čistší neměla :'D
Z důvodu nabité kapacity jsem si tedy hned vzápětí sehnala The Sims 4. Nebudu na to nadávat, ani to pochvalovat. Jsou to prostě simíci. Trochu jiný rozhraní, na který je třeba si zvyknout a pár jiných funkcí, ale dá se to. Začala jsem s jednou mladou dospělou a už mám rodinu se dvěma puberťáky. Za chvilku dospějou, odejdou z domu, ze mě bude důchodce, co já pak budu dělat?! D:
Dneska večer ovšem zřejmě nepohnu ani s jedním. V televizi jsou Avangers a já se chci dívat. Takže to prostě odsunu na další večer. A pak ještě dál. A dál. A pak se není čemu divit, že nemám ani čas zajet k tetě si ostříhat vlasy :'D