Rájec-Jestřebí - Angelika Markýza andělů

7. července 2014 v 15:15 | Tajja |  Vycházky
Lístky jsme měli objednaný už několik měsíců dopředu, i když to vlastně nebylo, jak jsme později zjistili, vůbec nutné. Šlo o večerní (noční) představení na zámku v Rájci, konkrétně představení o Angelice, které se konalo v pátek 4. července. Já filmy znám, díky své drahé matce jsem je viděla hodněkrát (mám na mysli tu starou verzi, s tou novou na mě vůbec nechoďte) a docela jsem se i těšila. Po týdnu stráveném zavřená doma to byla příjemná změna. Navíc když k tomu přibylo i milión osm dalších pochůzek, stal se z toho vcelku solidní 6 hodinový výlet.


Měli jsme vyjet v 6 hodin večer. Máme to vcelku daleko a k tomu i ty ostatní záležitosti. Táta si ale vzpomněl, že bychom měli vyjet dřív, a to, vážení, o půl šesté. Zjistil to ovšem za pět minut půl. Z naší domácnosti mu trvá obecně nejdýl se vypravit, a proto mu to tak nějak nevyšlo a my vyjeli opravdu podle plánu v 6 hodin.
Otec si opět pustil v autě svoje vykopávky, takže jsem si narazila sluchátka a přestala jsem vnímat. A pak se diví, že s nimi nechci nikam jezdit. Hlavně že on neustále nadává, když pustím v jejich přítomnosti svoje písničky nahlas. Ale to už jsem mimo.
Projeli jsme množstvím zapadákovů, dědin, vesnic a já nevím, čeho ještě. Zastavili jsme se v Silůvkách, kde si táta musel něco vyřídit a stavili jsme se i u babičky, kde nám byl okamžitě nabídnut štrůdl. Nevím, jak to babička dělá, ale i když se neohlásíme, vždycky má něco k jídlu. Tomu se říká instinkt.
Následná cesta do Brna se přežít dala. Dojeli jsme do Futura. Nejprve jsme zašli do Lidovky, obchůdku s oblečením, kde mají pěkné věci a člověk tam nenechá majlant. Tam jsem bohužel nic nevyhrabala, za to v Levných knihách vedle se mi poštěstilo. Né, vážně. Nějak jsem přišla na chuť nakupování knih. Je to mnohem lepší, než knihovna, člověk si je může přečíst kdy chce, navíc vůně nových knih je úžasná. Ukořistila jsem dobře vypadající fantasy Impérium černé a zlaté, jeho druhý díl Pád vážky a ještě tenkou knížku Xibalba, která slibuje fantasy z prostředí staré Ameriky. Ještě jsem nezjistila, jestli to budou indiáni nebo Mayové, každopádně obojí tématiku mám ráda. A pozor, český autor :D Následně se zjistilo, že máme hlad, takže jsme zabrali stůl u jednoho z těch čínských občerstvení. Teď budou asi někteří protestovat, jak je to nezdravé a tak, ale upřímně, polibte mi. Chodíme tam maximálně 5x do roka a ty jejich nudle a ty..... směsy (?) jsou prostě dobrý.
Následovala menší zastávka v Hornbachu. Zatímco jsem čekala v autě (hřebíky a sprchové kouty mě vážně neberou :D), viděla jsem nějaký pár. Protože holka vesele těhotněla, její kluk se obětoval a zavazoval jí tkaničky. Bylo to takové hezké gesto, člověka to přivede do dobré nálady. Poté jsme už opravdu jeli do Rájce.
Představení začínalo v 10 hodin, my tam ale byli už ve čtvrt. Milej (až moc O.O) chlapík na parkovišti nám prozradil, že dopředu objednaný lístky mají jen 3 lidi. Tudíž my 3. To bylo velice povzbuzující. Lupeny jsme si tedy vyzvedli, a pak jsme se tři čtvrtě hodiny potulovali po nádvoří... nebo té zahradě, či co to tam je. Zašli jsme do obchodu se suvenýry. Bylo tam vystavené jakési umění, ale to tam bylo i minulý rok, žádná změna. Zboží měli pořád stejně hezký. Mají tam takové ty záložky s 3d obrázky, z minulého roku odtamtud jednu mám. Dále jsem se opět zamilovala do plyšáků s obrovskýma očima a jednoho obzvláště velkého pojmenovala Kleofáš. Naši mi ho ale nechtěli dopřát a máma mě odtamtud raději odtáhla, takže v obchůdku zůstal jen vyjevený prodavač.
Sedli jsme si na lavičku a čekali jsme. Tři čtvrtě a my tam byli stále sami. Jakési průvodkyně nás uklidňovaly, že nám pomůžou udělat dav, ale že nás stejně bude pořád méně než šermířů. Fajn vědět. Chviličku před desátou přišla naštěstí ještě jakási jiná rodinka, takže nás bylo dohromady šest. Opravdu velice početný dav. Skoro jsme se nemohli namačkat do sálu. Každopádně představení začalo. Zjistili jsme, že Pejrak nemá jizvu a kulhá jen když se mu chce, Nicolas se vůbec nevyskytuje a že Angelika moc krásy nepobrala a výškou se rovná trpaslíkům. Smotaných 5 dílů Angeliky dohromady, dle mámy měli hlášky ale naprosto špatně (řekli "nejlepší šermíř Francie" místo "nejlepší šermíř Langedoku", máma mínila vraždit :D) a konečnou scénu vystřihli z Andělské tváře. Jinak fajn. Opravdu, až na tu uspěchanost, které se nejspíše nešlo nevyhnout v hodinovém představení, to měli udělané opravdu hezky a v prostorách zámku to vypadalo báječně. Každá scéna se odehrávala v jiné místnosti a dodalo to hře tu správnou atmosféru.
Jen ještě nezapomenu podotknout jednu chybičku, která mi na tom vadila. Zapojovali diváky do hry. Byla jsem tam jediná holka v postpubertálním věku. Nevětší fail, kterého jsem se kdy dopustila. Byla jsem nucena tancovat O.O Tento fakt mi znepříjemnil následující pokračování představení, protože jsem se klepala a dle očitých svědků jsem byla bledá s jemnými náznaky průhlednosti.
Když jsem se pořád ještě trochu mimo vypotácela ze zámku, bylo už po 11. hodině. Zamířili jsme směr Brno, přes které bychom stejně museli, ale chtěli jsme se ještě zastavit u McDonalda. Ano, opět stejné protesty, já vím. Fástfůdy, budem všichni tlustí, všechno jsou to blafy a podobně. Já vím, ale je to stejné jako s těmi Číňany, max. 5x do roka. Čímž se tu nechci ospravedlňovat, protože vám do toho nic není :D Všichni jsme si dali zmrzlinu. Já tu jejich McFlurry mám fakt ráda, obzvláště pak lentilkovou ^-^ Navíc když jsme se tam dostali, bylo už kolem půlnoci a bylo to takové zvláštní... však jak často se holka z maloměsta octne v mekáči o půlnoci?
Na cestě domů jsme pak zažili menší šok, když začal táta usínat za volantem, ale nějak jsme se z toho s mámou vyječely a štastně dojeli až domů. Noční můry z tance mám dodnes.

Zdroj animací: Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které roční období máš nejraději?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 hepburn hepburn | Web | 8. září 2016 v 0:08 | Reagovat

nebankovní půjčky kroměříž :-?

2 homily homily | Web | 9. září 2016 v 1:28 | Reagovat

půjčky 1000 :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama