Květen 2014

Duhové čtení | Démon a zloděj

24. května 2014 v 23:02 | Tajja |  Duhové čtení
Druhá kniha úspěšně přečtena a další část Knižní challenge Hanyuu a Kelly je tak za mnou. Ono bylo těch knih opět víc, ale najděte nějakou s jednobarevnou obálkou, že? :D Každopádně dnes si vezmu na paškál zelenou obálku na knížce Démon a zloděj - což je druhý díl od Demonaty - od autora Darrena Shana (jen pseudonym - autor se jmenuje Darren O'Shaughnessey).


Stručný obsah
Ač je kniha druhý díl, kromě stejného světa a jedné postavy nemá vůbec žádnou návaznost na první díl. Opustíme proto Grubbse a seznámíme se s Percivalem, zkráceně Peckou, který je tak trochu magor. Nikdo se s ním nekamarádí a to proto, že Pecka všude rozhlašuje, že vidí světla. Poletující podivná světla. Jednou v noci se mu tak nějak povede sestavit z těch světel jakousi bránu, ze které vykukuje hlava démona a kterou následně projde. Když se vrátí, zjišťuje, že byl pryč několik dní a taky si s sebou přinese suvenýr. Malého Arta, kterého považuje za svého bratra. Jeho rodiče jsou z toho zmatení a aby je nepodezřívali z únosu, rozhodnou se odstěhovat na venkov, kde chtějí začít žít od začátku. Ani tam ale není tak úplně klid...

Jak jsem se ke knize dostala
To tak jednou courám po knihovně, říkám si, kolik nemám času na výběr. Když tu najednou začne mobil vřískat jak o život. Mamka, že prý už musím jít. V panice popadnu první knížku, co zrovna najdu. Dojemné setkání :D

Jak zní první věta?
Lidi mě mají za blázna, protože vídám světla.

Kterou postavu jste si oblíbili a kterou ne?
Líbila se mi dvojice Žralok s Dervishem (kterého známe z předchozí knihy). Dá se říct, že tam jsou jedinými vtipnými prvky a já tam prostě nějaký ten humor potřebuju.
Ten pocit, když vás ze všeho nejvíc štve hlavní hrdina. Pecka si mě vážně nezískal, ať žije Grubitsch :D Ten jeho naivní způsob myšlení, to chování a to, co předvedl na konci... ne, Percival vážně ne.

Chtěli byste v příběhu žít?
Vzhledem k tomu, že tam umírají i ti nejlepší z nejlepších, tak ne. Ta brutalita démonů mě moc neláká.

Oblíbený úryvek z knihy
Nemůžu říct, že mám nějaký úryvek, který by se mi fakt líbil, ale dostala mě věta: "Šlapete v jejích střevech!" :D

Plyne z knihy nějaké morální poučení?
No... nešlapte ve střevech druhých?

Co byste na příběhu nebo jednotlivých postavách změnili?
Neskutečně mě iritoval Lord Lítost. Nemyslím on sám, ale dvě věci na něm. Za prvé překlad jména. Z Lord Loss se nám stal Lord Lítost. Bez komentáře. Za druhé ten jeho vzhled. Osm paží s kostnatými prsty, žádné nohy, jen z trupu visící tkáně, místo srdce díra plná hadů. Jako jo, na démona dobrý, jenomže k jeho chování to nesedí. Přišlo mi, že je to ten typ, který vzbuzuje autoritu, chodí (respektive levituje) vzpřímeně, elegán a prostě king. Chtělo by to něco velkolepějšího. Neříkám, že něco přímo takového, ale elegenatního.

Jakými slovy byste knihu doporučili někomu dalšímu v jedné až pěti větách?
Doporučila bych ji všem, kterým nevadí trochu brutálnější fantasy, příběh psaný jakožto vyprávění hlavního hrdiny a trochu uspěchanější děj.

Vaše vlastní hodnocení
Jakožééé... dá se to. Není to nic převratného, ale nic, co bych toužila podpálit. Sice to tu popisuju jako téměř horor, ale není to tak hrozný. Jen jsem nic takového nikdy předtím nečetla. Je zajímavé, jak se ta morbidita díl od dílu stupňuje. První kniha byla v pohodě, tady to začalo těma střevama a nedávno jsem dočetla i třetí díl, který už měl i hororové prvky.
Čtení této knihy nelituju a seženu si i další díly. Jen to nebudu číst před spaním Q-Q

(ten bordel vzadu jsem asi měla uklidit :D )


Animefest 2014

14. května 2014 v 23:18 | Tajja |  Vycházky

Měsíc před AF: Registruju se. Platba došla. Výborně.
Dva týdny před AF: Projíždím fotky ze starších ročníků. začínám se těšit.
Týden před AF: Těším se. Při čtvrtletce z matiky přemýšlím o barvě letošních pásků.
Úterý: Do písemky jsem nakreslila logo festu. Učím se na přezkoušení z důvodu neplatnosti testu.
Středa: Domlouvám dopravu. Zdokonaluju svůj program. Perfektní.
Čtvrtek: Volno. Vstávám v poledne. Panikařím a dodělávám cosplay. O půl třetí ranní ulehám do postele.
Pátek: Po návratu ze vzdělávacího ústavu panikařím. Nakonec stíhám poslední dva díly Shingeki. Nechci na AF spoily.
Pátek, 16:15 : Usedám do auta. Vyzvedávám Sachi a vyrážíme směr Brno.