Duben 2013

Konečně mám tu hrůzu za sebou...

26. dubna 2013 v 21:03 | Tajja |  Deníček
...aneb přijímačky skončili. Sice to píšu trochu pozdě, ale nechtělo se mi psát, tak to holt přežijete :D
Dělala jsem přijímací zkoušky na dva gymply. I když mám za posledních 9 let stále průměr 1.0 (né, nesmějte séééé :D ), stejně jsem je musela dělat. Votrava.
Jeden z těch gymplů je tady u nás ve městě. Potíž je v tom, že ho všichni berou jako záložní školu, protože dostat se na něj je skutečně velmi jednoduché. Testy byli lehký, i když jsem krapet popletla větný rozbor :D . Ale dostala jsem se. Skončila jsem 3. z 25 uchazečů.
Další den - v úterý - jsem jela do Ivančic. Toho jsem se přímo děsila, protože to byli OSP testy Scio a ty jsou sakra těžký. Kdo nerozumí, nevadí, však já taky ještě pořád ne :D . Nakonec mi připadalo, že to tam bylo lehčí než u nás. Nevím, byli otázku převážně na logiku, než nějak hodně moc zaměřený na češtinu či matiku. Opět jsem se dostala. Bylo 39 uchazečů a já byla 7.
Takže teď už jen zbývá vyřešit to dilema, na kterou školu že to vlastně mám jít. I když, ono to tak těžké není, když mi otec oznámil, že o prázdninách budu trénovat jízdu autobusem do Ivančic...

Já se nikdy nepoučím...

15. dubna 2013 v 21:00 | Tajja |  Deníček
Kolikrát už jsem jí pomáhala a kolikrát jsem z toho pomáhání přišla domů zbitá jak pes. Její internetové jméno je Džambo a je to učiněný ďábel. Dneska jsem jí pomáhála s děláním webových stránek do informatiky. Neobešlo se to bez nadávek, spadlých řetězů, bláta i přiblblých výrazů.
Džambo neměla foťák (to je fakt divný... Džambo neměla?? to se píše fakt divně :D ) a tak jsem samozřejmě přišla na řadu já. Jako obvykle. O půl třetí jsme vzali kola a jeli jsme. Nejdříve jsme to vzali k místnímu brčálníku, krycím názvem Vrabčák. Tam jsme se málem utopili. Pohodička. Dále jsme vyfuněli kilometrovej kopec, tam jsme udělali geniální fotku jak úžasně drahý benzín tu máme, a pokračovali jsme dále vzhůru.
Rázovali jsme si to na kopec, na němž měl údajně být skvělý plácek pro focení města. Jenomže tam byl ten háček. Byl na kopci. Funěli jsme tam jak lokomotívy, nohy nám odumíraly a do toho všechno Džambovi chcípl řetěz na kole. Prostě paráda. Tak jsme tam nad tím nejméně půl hodiny nadávali, nadávky tam lítaly jedna přes druhou, dokonce jsme si tam chtěli stopnout nějakýho úchyláka. Možná by nás znásilnil alě měli bychom funkční kolo. Nakonec -díkybohu- nám pomohla nějaká postarší cyklistka. JEJÍ MÍSTO U BRÁNY NEBESKÉ JE TÍMTO ZAJIŠTĚNO!!! Řetěz Džambovi spravila a šlapali jsme dál. Když jsme tedy konečně našli onen plácek, zjistili jsme, že je to pěkně blbý místo. A jiná dobrá lokalita pro focení byla přímo naproti nám na druhé straně města. Tam se nám teda opravdu nechtělo, takže jsme nechalli kola na místě a rázovali jsme si to přes pole co nejníž, aby ta fotka nějak vypadala. Tolik bahna je snad už jenom v bahenních lázních (a po této zkušenosti i na našich botech)!! - jen tak mimochodem, tento celý odstavec jsem teď oné spolužačce psala do toho webu :D . Když jsme se úspěšně vrátili, 100 let jsme tam řešili, kde se vlastně dá umýt si na náměstí ruce. Napadla nás pouze kašna :D
Pak jsme to vzali Zámeckým parkem dolů, málem jsme se vysekali, pózovali jsme na větvích jak orangutani, cvakli zámek a vrhli se do obchodu. Tedy Džambo, já hlídala venku kola :D . Nó, a pak už jsme se jen nakvartýrovali k ní domů, kde jsem jí to 2 hodiny dávala do tho prográmku a zas a znova jí ukazovala jak se to vlastně dělá :D
Zkrátka, umírám. Nic víc, nic míň. Co se týče mé poslední vůle... ne, nic jsem vám neodkázala.

Aneb jak se kreslí na písemky...

13. dubna 2013 v 20:39 | Tajja |  Galerie
Další série obrázků kreslených ve škole. Konkrétně na papír od písemek. Chvíli jsem to musela retušovat než ty známky z toho vymizely...


Merrisa je moje postava z One piece. A hádejte co, je to ségra Trafalgara Lawa :D


Tohle... je... něco. Chtěla jsem zkusit stínování s barevným světlem.

A teď dva obrázky té holky v záhlaví. A opět jsem si přejmenovala, tedy, vrátila jsem jí její staré jméno. Nevím proč, ale ta Hoshina se mi kní líbí prostě víc. Jediný problém je, že si nejsem schopná zapamatovat barvy jejího oblečení :D


Jablko a jeho brzký obyvatel

8. dubna 2013 v 20:32 | Tajja |  Galerie
Že já vždy vymyslím takový smysluplný názvy. Je už večer, mozek začíná vypínat, nic víc po mně nechtějte. Děkuju.
Kresleno v ArtRage.


Prosinec 2012? Blbost, březen 2013 to je!

7. dubna 2013 v 15:00 | Tajja |  Deníček
Mluvím teď o konci světa. Ne, 21. 12. 2012 to skutečně není, je to 30. 3. 2013 !! Že by kvůli těm trojkám?
Né, to né. Jen mi skončilo moje nejoblíbenější anime. Chápete to? Skončilo. FAIRY TAIL SKONČILO!!!!!!!!!!!! To snad není možný, Fairy tail prostě nemůže skončit, nemůže... Je to moje nejoblíbenější anime, je to to nejvtipnější, nejlepší, nejnapínavější, prostě nej nej nej anime jaký kdy bylo stvořeno! Ještě včera jsem si nebyla pořádně jistá, jestli je to opravdu konec, bohužel nejspíš ano. Chtějí mě zabít??!! Do posledního dílu nacpou všechny zápletky co mohli a pak nám oznámí, že je konec??!! Jako co to jé! Gajeel našel dračí pohřebiště, Jellal konečně dostihnul osobu, která mohla za všechny problémy - xicht nám ale neukázali, Yukino kula pikle (to zní divně) co se týče Lucy a úplně na konci dílu byla Levy a psala tam dopis pro Lucy o jakési tragédii, že prý jsou všichni mrtvý a město je zbořený a.... NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!! TOHLE PROSTĚ NEMŮŽE BÝT KONEC, TO PROSTĚ NEJDÉÉÉÉÉÉ!!!! Nezbývá mi nic jinýho než se modlit, že je to třeba jen pauza jako u Bleache. Nějaký ten rok nebo dva bych to možná přežila, hlavně aby to pokračovalo. No jo, hlavně aby to pokračovalo.
Asi začnu číst mangu. Ta vycházet nepřestala. I když mám anime radši, nezbývá mi nic jiného. Ale napadlo mě ještě něco. Dnes se podívám na film, který jsem doposud neviděla, a příští týden si pustím 1. díl Fairy tail. Přespříští týden 2. díl. Další týden 3. díl. A takhle budu pokračovat zase až do konce. Tímto způsobem si sobotní dávku Fairy tail každý týden neodepřu a hlavně nebudu mít takový absťák. Celkem 175 dílů tak dám za 3 roky, což je dostatečně dlouhá doba abych se trošičku uklidnila.
Kdyby měl někdo nutkání nějak negativně komentovat tento článek, radši to nutkání zahrabejte někam hodně hluboko pod zem, jinak to udělám já s váma. Moje žblepty okolo Fairy tail mi prostě nikdo nevezme. Fairy tail bylo opravdu anime, které mě pokaždé zaručeně rozesmálo, mnohdy jsem u toho zase naopak bulela a při bojích jsem mínila uškrtit polštář jak to bylo napínavý. Takže si případné rýpavé poznámky nechte pro sebe. Děkuji.

A mě zbývá jen jediné. Modlit se. Prosím, ať je to jen pauza!