Anime challenge - Den 30.

1. října 2012 v 20:06 | Tajja |  Anime Challenge for 30 days...
No jasně, jsem já to ale šikovná, poslední den a já to neudělám, jak jinak :D :D . Takže dámy a pánové (ikdyž pochybuji že tohle čte aspoň jedno z toho) je čas na poslední téma, se kterým se vlastně dostáváme zpět na začátek. Na začátek mé anime éry. Povím vám teď, jak jsem začala s anime. Začala jsem nevědomky už asi v 5-ti letech, kdy mě můj milovaný bratr nakazil pokemony. Byli úplně všude, kupovali jsme lízátka i jogurty tuším byli. Hlavně ty samolepky byli fajn, máme celý album :D . Z lega jsme stavěli pokebali a pokoušeli se i o pokedexi. S bratrem jsme pořádali "zápasy" přičemž jsme doprostřed pokoje vrazili deku aby vyznačila polovinu, házeli jsme po sobě pokebali z lega a zápasili s imaginárními pokemony. Myslím že z náš rodiče museli být na infarkt.
Pak tu byl Naruto. No jo, ještě na starým dobrým Jetixu (FoxKids bylo ale stejně nejlepší!). Taky jsme z toho dočista zblbli. Běhali jsme po baráku a ruce si mohli vykloubit děláním pečetí. Jooo byla to sranda :D . Tenkrát jsem neměla ani ponětí že se jedná o anime. Brala jsem to prostě jako další seriál jakým byli například nesmrtelní Oggy a švábi.


Pak Naruta přestali dávat a pokemoní lízátka a jogurty z prodejních pultů taky pomalu mizely. Zbyl mi jenom ten proklatej jetix s pitomýma seriálama. Pak.. to bylo asi po 2 letech, bylo mi tenkrát nejspíš 10 jsem objevila, že ten hrůzostrašnej program Minimax se po 8. hodině večerní mění do naprosto skvělého Animaxu. Tenkrát dávali ještě Červánka, taková krávovinka pro děti, mě to ale ohromě bavilo a pořád jsem se ubezpečovala že mě nikdo nevidí, když to sleduju. Když Červánek skončil (neobešlo se to bez breku) nastoupilo na jeho místo Kaleido Star. Říkala jsem si že mého milovaného Červánka nemůže nic nahradit, ale ouha, já se do Sory a do celýho toho úžasnýho Kaleido star přímo zamilovala. To už vysílali japonsky s českými titulky takže si toho rodiče jaksy už všimli. Mě to bylo jedno, chtěla jsem mít prostě všude Kaleido star. Tak jsem pátrala po mě tenkrát neznámém internetu, poněvadž jsem chtěla tapetu na počítač. Našla jsem si krásnej obrázek a hrdě jsem si ho tam umístila. Přitom pátrání jsem párkrát na slovíčko Anime narazila a začala pátrat. Zjistila jsem, že anime je mnohem víc než jen Kaleido star, že je to například i Slayers, které také vysílali na Animaxu a které jsem milovala zrovna tak. A tak jsem byla asi 2 roky neustále od 8 hodin nalepená na obrazovce televize. Je zajímavé, že třeba Naruta tenkrát nevysílali. Na něj jsem si skoro ani nevzpoměla. To až brácha, kterému v té době táhlo na 18 mi ukázal ony úžasné stránky hokage.cz, kde byl Naruto online. Tak se můj anime svět rozšířil i na internet, kde jsem záhy objevila spousty jiných anime a viděla toho mnohem více než bych viděla pouze na animaxu.Dnes už mohu hrdě říct že se v anime světě orientuji. Možná nejsem zase úplněj šílenec, ale něco málo o tom vím. Mám za sebou přes 25 anime a seznam těch, která mě ještě čekají, čítá přes 90 titulů. Anime se stalo mým životem a doufám že ještě dlouho bude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TsuchiKIm TsuchiKIm | Web | 31. prosince 2012 v 20:00 | Reagovat

koukám, že jsme začínali více méně stejně :D taky první byli pokémoni, jen jsem tam mezi to strčila krále šamanů, ale až díky Narutovi jsem se začala více orientovat v tom krásném kresleném světě :D

2 tajja tajja | Web | 31. prosince 2012 v 21:04 | Reagovat

Na toho Kárle šamanů natrefuji čím dál častěji. Já nevěděla, že je to anime :-D  no jo, zlatej Jetix :-)

3 tajja tajja | Web | 31. prosince 2012 v 21:06 | Reagovat

[2]: *Krále  - pardon :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama