Říjen 2012

Co šlo jen tak okolo...

29. října 2012 v 20:20 | Tajja |  Mix
Ahoj. Dneska jsem se celej den (samozřejmě kromě mojí milované školy) dívala na One piece, ale když se mamka dívala na VIP zprávy na primě, prostě jsem si ty sluchátka sundat musela. Dávali tam ukázku na nové speciální video Partičky. Aby bylo jasno, nejsem jenom fanatik do anime, nejsem proti žádné srandě, takže jsem si to video musela hned najít. Musím říct, že se jim to zase jednou povedlo. Michal mi připomínal rozzuřenýho trpajzlíka. No posudtě sami, klikněte zde, a do vyhledávání zadejte Los Rotopedos - Moscau . Omlouvám se, přímý odkaz mi sem dát nejde a video samotné taky ne :( .

Další úžasnou věcí, co jsem objevila je jeden obrázek. Válela jsem se na podlaze :D

A nejnovější objev je další obrázek. Chudák Gray.

Maya - úvod

27. října 2012 v 22:45 | Tajja |  Maya
No, dnešní díl Fairy tail mi krapet zhatil plány. Že se v něm objevil Jellal naprosto narušilo moje plány, co se týče oné povídky. Kašlu na to. Kdo dnešní ( 27. října 2012 - 154. díl) díl neviděl, tak hurá, protože u mě se jakoby nestal. Tudíž další povídka je opět z Fairy tail, přičemž nový Oracion Seis jsou ve vězení a Jellal taky. Jinak vše při starém :) Jdem na to!!! :D


Připravuji novou povídku... zase

26. října 2012 v 22:39 | Tajja
Jooo, nedělám si srandu, zase mě popadlo něco dalšího, ale tak já to už hold dělám, u ničeho nevydržím dostatečně dlouho :D tentokrát to tedy bude doufejme mít více než 2 kapitoly a že mě ani Vás to nepřestane bavit. Bude to z prostředí Fairy tail - jako obvykle (když já to Fairy tail tak miluju!! :D ). Bude tam jako obvykle moje postava - bude se jmenovat Maya. Hlavně tam le budou dvě z mých nejoblíbenějších mužských postav FT. Obrázek prozradí více x)


Tak já si to ještě nechám uležet v hlavě a zítra Vám povím. Teď jdu na kutě, dobrooou :D

Umírá mi rameno...

15. října 2012 v 17:28 | Tajja |  Deníček
Čau lidi... jo, jak už název napovídá, odpadá mi rameno, poněvadž jsem dneska byla na očkování, je ale divný že jakmile jsme vyšli z ordinace, tak mě bolela noha, nikoli ruka. Ta mě začla bolet až po několika hodinách ve škole :D . nojo, musela jsem tam jít ráno, páč jsme odpoledne řešili zas ten projekt. Štěstím bez sebe, fakt. Ale začněme popořadě. První hoďku jsme měli češtinu, což bylo vcelku v klidu, poněvadž jsem řešili zas ten projekt (sakra to už fakt nemelu o ničem jiným??!!!). Další hodina byla angličtina. Uááá! Podle slov naší učitelky zvládám předpřítomnej čas. A NA TO SAKRA PŘIŠLA KDE???!!! Já to naprosto nechápu! :D Béé..... příští týen na to píšem písemku T_T . Každopádně, když přišla řada na matiku, dostali jsem tu písmeku, na kterou jsem minule po tom běhu tak mžourala, jak jsem psala, a naštěstí to dopadlo dobře, lépe než jsem čekala :D nebudu vám říkat přímo známku, řekněme jen, že jsem šprt :D . Nooo.. potom byl oběd - zapečený těstoviny a pááááááák... jo, pak byl ten projekt. Vlatstně jsme ho řešili jen asi půl hodiny, pak se všichni začali rozcházet a zůstali jsme tam 3, tak jsme si pokecali s učitelkou a bylo to fájn :D
Taky jsem se rozhodla, že si sem dám 3 videa, která si pouštím téměř denně. Jedná se o 2 AMV a obě mají skvělou hudbu a jsou úžasně sestříhaná. Tady jsou :)

Tak a v poslední řadě jsem na netu objevila inzerát na opuštěná koťátka jakožto milovník zvířat, byslíte-li někdo u Prahy a scháníte mazlíčka, neváhejte a podívejte se :)

Den blbec

12. října 2012 v 19:52 | Tajja |  Deníček
Já vím, dost ošoupanej název, ale na dnešek opravud sedí. Jsem naprosto vyřízená, vycucaná, mrtvá.....

Začalo to už ráno, trochu později než mělo a v tom je právě že ten háček :D . Když já se tak krásně vzbudím, jen tak si ležím v posteli, lehce rozlepuji oči, známe to. No, ale najednou se koukám... a co to? Nějaký světlo venku, ne? Mrknu na budík... A SAKRA! Jo, bylo půl osmý, spala jsem o hodinu dýl :D . To byli pak fofry tvl :D Netušila jsem že jsem schopná se dostat z domu během 5-ti minut, i když jsem vynechala pár věcí co obvykle dělám, jako například nepotřebné čištění zubů :D . Zkrátka za pět minut jsem už valila z domu. Musím říct že jsem uvažovala že pojedu autobusem, ale samozřejmě
jsem za 1. nevěděla kdy co jede a za 2. jsem žádnej nepotkala, tak co :D . No a tak jsem tu štreku dlouhou podle googlu 2.6 km (pro představu přidávám i obrázek) dala za méně než čtvrt hodiny :D .
No a jako by toho nebylo málo, přiřítím se do školy a přivítá mě písemka za matiky. Naprosto vyřízená, ještě rýmu do toho, knedlu v krku jsem měla takže jsem na tu písemku tak nějak mžourala.. no, uvidíme jak to dopadne. A dál, čeština - dopisovali jsem slohovku, to jsem už tak nějak zvládala, ale hlavně jsme měli učitelce odevzdávat zatracený návrhy do projektu! Takže ještě při tom psaní slohu, jsem samozřejmě sem tam psala o tom, jak je naše škola úúúžasná, že se deváťáci staraj o prvňáky a já nevím co ještě. Co si budem nalhávat, další hodinu přírazu jsem celou prospala. Hudebku jsem tak nějak ještě zvládla ale potom jsem měla chuť skočit do zdi. Měli jsme tělocvik a naše "milovaná paní učitelka" nám oznámila že v tomhle psím počásí běháme vytrvalost. Uáááá! Dovedete si jistě představit že jsem byla štěstím bez sebe. Uběhla jsem to tak nějak všelijak, nebo řekněmě že jsem to nějak ušla... :D Zkrátka skončila jsem 11. ze 17 nebo kolikati, to jde ne? Do školy jsem dneska valila víc než na té vytrvalosti :D :D . Následoval oběd, což jsem možná uvítala s otevřenou náručí, poněvadž byl kuřecí řízek. Bohužel po tělocviku nemám zrovna velkou chuť k jídlu, takže jsem seděla v jídelně asi čtvrt hoďky než jsem to do sebe natlačila... Myšlenka na dlooouhooou cestu domů mi taky nepřidávala na chuti. Nějak jsem to přežila... aspoň myslím... Každopádně i když jsem měla vlastně o hoďku delší "noc", tak se dneska opravdu do tý postele těším >_<
Jooo já vám vlastně neříkala o tom projektu do češtiny že? Noo je to nějak tak, že nám učitelka asi 2 týdny oznámila že potřebuje 6 lidí na projekt, který vlastně má jakoby reprezentovat naši školu, jako něco o její historii, budově atd. Přihlásila se skupinka holek + Urbánek, kteří to vlastně brali jen tak ze srandy. Jenže učitelka né... tak je napsala. No, jich bylo ale jenom 5 . A teď kdo k nim. Samozřejmě následovalo něco jako: "Týno, ty seš na češtinu dobrá! Pančelko, Týna de taky." Sakra.
A takhle nějak jsem se k tomu projektu dostala já. Děláme to 2 týdny a nemáme skoro nic. Což o to, já bych něco napsala, nedělá mi to problém, ale my nejsem schopní se dohodnout. I u hloupých vět se vždycky hrozně pohádáme, jak potom máme dát dohromady celej projekt, sakra!? V úterý učitelka vypěnila a všem nám rozdala nějaký téma a právě dnes jsme jí to měli odevzdat. Prý si to přes víkend přečte a pak se uvidí, jestli to nějak dáme dohromady. Máme to mít do týdne. Nemáme šanci to stihnout :D :D :D .
Tak jsem si vám tu vylila svoje umučený srdce, přičemž si vlastně nemyslím že by to kdo vůbec čet, a teď si půjdu pustit One piece. Zdáááááár......


Ohlédnutí za Anime challenge...

1. října 2012 v 20:57 | Tajja |  Anime Challenge for 30 days...
Tak to skončilo. 30 dní jsem zrovna né moc poctivě vyplňovala Anime dotazník a nyní jsem ho úspěšně dokončila. Možná si ho za pár let zkusím znovu a uvidíme čím se budou lišit moje odpovědi. A připravila jsem také výčet, která anime se tam objevovala nejčastěji, ať už postavy nebo cokoliv z onoho anime.
Takže rekordněji nejčastěji, ať už to bylo hlavní téma nebo jen zmínka o tom, se v mých odpovědích objevovalo anime Fairy tail se 7 body. Když já ho prostě miluju :D .

Na druhé příčce se umístilo Shugo chara, ať už se zápornými nebo kladnými 4 body. Tohle mě překvapilo. Nečekala jsem že to anime na mě bude mít takový vliv, spíš jsem čekala že se zblázním z té růžové :D .

O třetí místo se už dělí 2 anime. Jsou jimi Ao no Exorcist a Air gear. Oba po 3 bodech. No, ostatně proč ne :D

Anime se 2 body se to tam jen hemžilo: Kaleido star, Dino king, Vampire knight, Baka to test to shoukanjuu a Clannad.

No a nakonec ty zbytky které se objevili pouze jednou: Naruto, Slayers, Pokemon a Kaichou wa maid-sama!

Byl to krásný měsíc, při kterém jsem se mnohokrát musela zamyslet, ale bylo to skvělé :)

Anime challenge - Den 30.

1. října 2012 v 20:06 | Tajja |  Anime Challenge for 30 days...
No jasně, jsem já to ale šikovná, poslední den a já to neudělám, jak jinak :D :D . Takže dámy a pánové (ikdyž pochybuji že tohle čte aspoň jedno z toho) je čas na poslední téma, se kterým se vlastně dostáváme zpět na začátek. Na začátek mé anime éry. Povím vám teď, jak jsem začala s anime. Začala jsem nevědomky už asi v 5-ti letech, kdy mě můj milovaný bratr nakazil pokemony. Byli úplně všude, kupovali jsme lízátka i jogurty tuším byli. Hlavně ty samolepky byli fajn, máme celý album :D . Z lega jsme stavěli pokebali a pokoušeli se i o pokedexi. S bratrem jsme pořádali "zápasy" přičemž jsme doprostřed pokoje vrazili deku aby vyznačila polovinu, házeli jsme po sobě pokebali z lega a zápasili s imaginárními pokemony. Myslím že z náš rodiče museli být na infarkt.
Pak tu byl Naruto. No jo, ještě na starým dobrým Jetixu (FoxKids bylo ale stejně nejlepší!). Taky jsme z toho dočista zblbli. Běhali jsme po baráku a ruce si mohli vykloubit děláním pečetí. Jooo byla to sranda :D . Tenkrát jsem neměla ani ponětí že se jedná o anime. Brala jsem to prostě jako další seriál jakým byli například nesmrtelní Oggy a švábi.


Pak Naruta přestali dávat a pokemoní lízátka a jogurty z prodejních pultů taky pomalu mizely. Zbyl mi jenom ten proklatej jetix s pitomýma seriálama. Pak.. to bylo asi po 2 letech, bylo mi tenkrát nejspíš 10 jsem objevila, že ten hrůzostrašnej program Minimax se po 8. hodině večerní mění do naprosto skvělého Animaxu. Tenkrát dávali ještě Červánka, taková krávovinka pro děti, mě to ale ohromě bavilo a pořád jsem se ubezpečovala že mě nikdo nevidí, když to sleduju. Když Červánek skončil (neobešlo se to bez breku) nastoupilo na jeho místo Kaleido Star. Říkala jsem si že mého milovaného Červánka nemůže nic nahradit, ale ouha, já se do Sory a do celýho toho úžasnýho Kaleido star přímo zamilovala. To už vysílali japonsky s českými titulky takže si toho rodiče jaksy už všimli. Mě to bylo jedno, chtěla jsem mít prostě všude Kaleido star. Tak jsem pátrala po mě tenkrát neznámém internetu, poněvadž jsem chtěla tapetu na počítač. Našla jsem si krásnej obrázek a hrdě jsem si ho tam umístila. Přitom pátrání jsem párkrát na slovíčko Anime narazila a začala pátrat. Zjistila jsem, že anime je mnohem víc než jen Kaleido star, že je to například i Slayers, které také vysílali na Animaxu a které jsem milovala zrovna tak. A tak jsem byla asi 2 roky neustále od 8 hodin nalepená na obrazovce televize. Je zajímavé, že třeba Naruta tenkrát nevysílali. Na něj jsem si skoro ani nevzpoměla. To až brácha, kterému v té době táhlo na 18 mi ukázal ony úžasné stránky hokage.cz, kde byl Naruto online. Tak se můj anime svět rozšířil i na internet, kde jsem záhy objevila spousty jiných anime a viděla toho mnohem více než bych viděla pouze na animaxu.Dnes už mohu hrdě říct že se v anime světě orientuji. Možná nejsem zase úplněj šílenec, ale něco málo o tom vím. Mám za sebou přes 25 anime a seznam těch, která mě ještě čekají, čítá přes 90 titulů. Anime se stalo mým životem a doufám že ještě dlouho bude.